Статьи

Факсиміле або «Директор зайнятий»

Опубликовано
Факсиміле або  "Директор зайнятий"

Звичайна історія: директор або інша відповідальна особа не встигає підписати документи, типові і завірені юристом договору. Але ж, на все є терміни.
Та й неймовірно, щоб всі договори, наприклад, з абонентами телефонної компанії підписував особисто саме директор. Звичайно, у нього є» зами», скажете ви. Але навіщо роздувати Штати або витрачати купу часу на цілком формальну і одноманітну процедуру?!
Прийняття на законодавчому рівні легалізації факсиміле, як повноцінного підпису могло б вирішити це питання і заощадити часу керівнику на підписання документів, як мінімум, в двоє.
В такому випадку, логічно було б застосовувати факсиміле.

Однак, законодавством України не досконально врегульовані правові аспекти застосування даного виду друку. І згідно з частиною 3 ст.207 Цивільного кодексу України, що регламентує використання при здійсненні угод факсимільне відтворення підпису, дозволяється застосовувати факсиміле при оформленні первинних документів, договорів, за умови, якщо з контрагентом укладено письмову угоду про застосування факсимільного підпису. Така угода повинна містити зразки факсимільних підписів представників обох сторін.
Як бачите, це істотно ускладнює широке використання факсиміле в діловому документообігу.
Але можливе застосування факсиміле для підпису внутрішніх бухгалтерських документів підприємства, регістрів бухгалтерського обліку і тд. Для цього необхідно видати наказ директора по підприємству на застосування факсимільного підпису з докладним переліком документів, для яких може застосовуватися факсиміле на підприємстві.
Підписувати ж паперовий примірник факсиміле не рекомендується, так як податкова вкрай негативно ставиться до даного виду підписів.
І так, як же повинна виглядати друк факсиміле?
Точнісінько з оригіналом, не мати дефектів протягом тривалого часу, незважаючи на інтенсивні умови експлуатації. Матеріал повинен витримувати навантаження і не руйнуватися, мати здатність вбирати фарбу і віддавати в повній мірі, при цьому залишатися в тонких лініях, з яких, по суті, такий друк і складається в 100 випадках з 100 можливих.
Якщо замовник прийшов до рішення замовити факсиміле, він, звичайно ж, повинен розуміти на скільки ризиковано і ненадійно замовляти друк у випадковому місці. Деякі підприємці в гонитві за клієнтом готові робити друку мало не на коліні з доступних матеріалів, тобто за рахунок якості готового виробу. І тут може чекати неприємність – друк зі звичайної гуми або полімеру.
Сказати, що таке факсиміле прослужить не довго, а різниця в ціні мізерно мала.
Ви готові ризикувати іміджем, зіпсованим (і) документом(ами), отримати негатив і замовити повторно друк, але вже у професіоналів?
Якщо вас лякають такі перспективи, оформіть замовлення у професіоналів тут: https://pechat.b-partner.com.ua / і зараз.

До того-ж, Вас чекає хороша знижка на оснащення.


РЕКЛАМА Факсиміле або  "Директор зайнятий"

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *